fbpx

Kavos aparato nukalkinimas

Kavos aparato nukalkinimas – gera ir bloga patirtis kovojant su kietu vandeniu (👁‍🗨5min🕐)

Kalkės yra vienas didžiausių jūsų kavos aparato priešų, sąlygojantis ne tik prietaiso gedimus, bet ir suprastėjusį kavos skonį. Aparate susikaupus kalkėms, kava tampa vėsesnė bei rūgštesnė, jos skonis darosi nebe toks intensyvus, o pieno puta pradeda skystėti ir retėti. 

Kavos aparato nukalkinimas yra labai paplitęs reiškinys, su kuriuo susiduria dauguma kavos gėrėjų, ypač gyvenančių regionuose ar vietose, kuriose neatnaujintos vandens tiekimo sistemos, kur vanduo yra kietesnis. Nors kai kurie žmonės gali manyti, kad tai tik nedidelis nepatogumas, tačiau nuolatinis kavos aparato nukalkinimas gali turėti tiek gerų, tiek blogų pasekmių.

Viena iš gerųjų patirčių yra tai, kad kavos aparato nukalkinimas gali padėti jums ilgiau išlaikyti savo aparato efektyvumą. Dažnas kalkės susidarymas kavos aparate gali sukelti blogą skonį ir mažinti jūsų kavos aparato veikimo laiką. Šalinant kalkes, jūsų kavos aparatas atsigaus, ir jūs galėsite mėgautis gera kava ilgiau.

Tačiau yra ir keletas neigiamų pasekmių, susijusių su kavos aparato nukalkinimu. Pavyzdžiui, jei jūs neapdairiai naudojate rūgščių tirpiklius (buityje paplitusi citrinos ar obuolių acto rūgštis) ar kitas nekokybiškas ir nepritaikytas chemines medžiagas kalkių šalinimui, tai gali būti pavojinga jūsų kavos aparatui ir jūsų sveikatai. Be to, kai kurios priemonės kalkių šalinimui gali paveikti kavos aparato dalis ir prisidėti prie greitesnio jo sugadinimo.

Dėl šių priežasčių yra svarbu rinktis tinkamą būdą kalkių šalinimui iš savo kavos aparato. Rekomenduojama naudoti specialius produktus, skirtus kavos aparato priežiūrai, kurie yra saugūs jūsų aparato dalims, kavos skoniui ir, svarbiausia, jūsų sveikatai.

Galite taip pat apsvarstyti naudoti filtrą, kuris pašalins kalkių kiekius jūsų vandenyje. Tai taip pat padės išvengti nuolatinio kavos aparato nukalkinimo, tačiau reikės reguliariai keisti filtrus.

Apibendrinant, kavos aparato nukalkinimas yra dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria daugelis kavos gėrėjų. Būtina rinktis tinkamas kalkių šalinimo priemones, kad išvengtumėte kavos aparato vidinių sistemų pažeidimų, taip pat reikia reguliariai kas keletą metų atlikti kavos aparato techninį aptarnavimą. 

Kaip sužinoti, ar vanduo kalkėtas? 

Tinkamiausias vandens kietumo lygis kavos ruošimui yra nuo 1 iki 10 °dH.
Minkštas vanduo svyruoja nuo 0 iki 10 °dH (iki 20mg/l kietųjų druskų).
Bet koks rodmuo, viršijantis 10 °dH, rodo kietą vandenį, kuriam apdoroti reikalingas papildomas filtravimas.
Minkštas vanduo svyruoja nuo 0 iki 10 °dH (iki 20mg/l kietųjų druskų). 

Kalkės vandenyje atsiranda dėl itin didelės kalcio ir magnio druskų koncentracijos vandens gręžinyje. Pagal jų kiekį yra nustatomas vandens kietumo lygis – iki 20mg/l šių druskų turintis vanduo yra laikomas minkštu, nuo 20 iki 80 mg/l – vidutinio kietumo, o 80mg/l ir didesnės koncentracijos vanduo yra laikomas kietu.

Pirmasis ženklas, kad jūsų namuose vanduo yra kietas – ant paviršių susidarančios kalkių nuosėdos. Jos matomos bene visur – ant kriauklės, skalbyklės, virdulio bei kitų, sąlytį su vandeniu turėjusių, vietų. Įvertinti vandens kietumą galite naudodami specialiai tam skirtas indikacines vandens kietumo juosteles, o buitinis būdas tai patikrinti – įmerkti muilą į vandenį. Minkštame vandenyje panardinus muilą kaupiasi putos, o esant kietam vandeniui muilas neputoja. 

Svarbu tinkama kavos aparato priežiūra

Nors manoma, kad žmogaus organizmui kalkės didžiulės grėsmės nekelia, visgi, jos pavojingos jūsų kavos aparatui. Norint jį apsaugoti, svarbu naudoti tokio kietumo vandenį, koks yra nustatytas jūsų prietaise. 

Ne tik mėgautis kokybiškesniu geriamuoju vandeniu, bet ir pasirūpinti puikiu kavos skoniu, galite įsigiję vandens filtrą – jame naudojama aktyvinta anglis padeda pašalinti didžiąją dalį kalcio, magnio daleles, chlorą ir sumažina vandens kietumą.

Siekiant užkirsti kelią kieto vandens keliamiems gedimams, būtina savalaikė kavos aparato priežiūra – priklausomai nuo vandens kietumo, maždaug kas 50–100 litrų (kas 500–1000 puodelių) nukalkinkite kavos aparatą. Nukalkinimo programą atlikite per 1–2 dienas nuo pranešimo atsiradimo. 

Jei vanduo jūsų namuose itin kietas (nuo 16°dH–30°dH), aparatui rekomenduojama užtikrinti dvigubą apsaugą ir užbėgti gedimams už akių – atlikti ne tik periodinį nukalkinimą, bet ir pasirūpinti filtrais, o į meistrų rankas prietaisą atiduoti ne rečiau kaip kas 2–3 metus.

 

Kavos aparato nukalkinimo produktai

Taip pat skaitykite...


 
 

Servisas

Operatyviai pašalinsime bet kokį Jūsų kavos aparato gedimą. Registruokite savo kavos aparatą į servisą