fbpx

5 ženklai, parodantys, kad Jūsų kavos aparatui reikalingas servisas

Juk nėra nieko blogiau, kaip sunkų pirmadienio rytą pradėti tuščiu puodeliu arba tenkintis labai prastai paruošta kava, todėl atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus, rodančius kad jūsų mylimam kavos aparatui išaušo diena, kai laikas atlikti servisą.

  1. Garsas. Kavos aparatas ir kapučinatorius pradėjęs skleisti papildomus, neįprastus garsus ir veikti nenuosekliai yra akivaizdūs požymiai, kad reikalingas remontas. Papildomų garsų atsiradimas gali signalizuoti apie vožtuvo, siurblio, šiluminio bloko ar kitus rimtesnius techninius pažeidimus kavos aparato viduje.
  2. Kavos išgavimo laikas ir kiekis. Aparatas užtrunka ilgiau kol pagamina kavą ir ji išbėga lėčiau, net jei malūnėlio nustatymo parametrai, kavos dozė ir kiekis atrodo teisingi. Idealiu atveju laukimas neturėtų trukti ilgiau nei 3min ir tikrai ne ilgiau  5min, o išgauto espresso kiekis nesiskirti nuo įprasto kiekio (apie 45ml priklausomai nuo mašinos nustatymų). Atlikus spaudimo sistemos išvalymo darbus, situacija nepagerėja.
  3. Skonis. Nustojote mėgautis kava taip, kaip anksčiau? Nebegaunate komplimentų už paruoštą kavą? Kartus, nudegintas, primenantis pelenus kavos skonis, o po gėrimo likęs itin nešvarus puodelis, tai ženklai verčiantys susirūpinti kavos aparato “sveikata”.
  4. Kavos puta. Apie sklandų kavos aparato virimo bloko darbą, nusako kavos puta (“crema”). Ši kvapni, aromatinga, rausvai ruda ir tanki puta nuklojanti espresso paviršių, leidžia spręsti apie kavos kokybę. Jei ji tamsesnė – kavos virimo temperatūra gali būti per aukšta, jei šviesesnė – per žema, kas įtakoja kavos skonį ir stiprumą, o pakeitus kavos rūšis vis tik išlieka abejonių keliantys spalvos ir tūrio pokyčiai.
  5. Kalkės viena iš rimčiausių priežasčių, dėl kurių kavos aparatas gali sugesti negrįžtamai. Jei atlikus nukalkinimą, nepavyko išpręsti iškilusių problemų, tam reikalinga nuodugnesnė apžiūra.  Rekomenduojame, praėjus 2-3 metams ar pasibaigus garantiniam periodui, kreiptis į mūsų meistrus, kurie atliks pilną aparato profilaktiką, po kurios galėsite ramiai naudotis aparatu toliau.

Galų gale valydami aparatą sutaupysite energijos ir padėsite išvengti brangaus kavos aparato remonto ar visiško jo pakeitimo.

Reguliariai valydami aparatą, ne tik prailginsite jo gyvavimo metus, bet ir  užtikrinsite, kad  puodelis po puodelio džiugins puikaus skonio ir geros kokybės kava.

Taip pat skaitykite...


 
 

Servisas

Operatyviai pašalinsime bet kokį Jūsų kavos aparato gedimą. Registruokite savo kavos aparatą į servisą