fbpx

Kaip paruošti automatinį kavos aparatą atostogoms

Tikriausiai vasaros atostogos yra laukiamiausios atostogos. Taip jų laukiame, kad kartais pamirštame tinkamai joms pasiruošti ir pasirūpinti namie liekančiais daiktais. Kad atostogų laukimas būtų malonus, o grįžimas lengvas ir sklandus, Enjoy Meistrai dalinasi patarimais kaip tinkamai paruošti automatinį kavos aparatą atostogoms. Juk kol ilsėsitės jūs, ilsėsis ir jūsų kavos aparatas.

Atlikite kavos aparato valymo programas
Kad grįžus iš atostogų mėgautumėtės aromatinga ir šviežia kava, prieš išvykdami atlikite visus kavos aparato valymus: nukalkinimo ir nuriebalinimo programas. Tai darykite net jei kavos aparate neužsidegė įspėjantys valymo programų ženklai. (Jei naudojate vandens filtrą ir po valymo aparatas prašo aktyvuoti vandens filtrą, AKTYVUOKITE TIK PO ATOSTOGŲ.)

Ištuštinkite kavos tirščių talpą
Nesvarbu išvažiuojate ilsėtis kelioms dienoms, savaitei ar ilgesniam laikotarpiui, išvažiuojant būtinai ištuštinkite ir išvalykite kavos tirščių talpą. Nepakanka tirščius išmesti į šiukšlių dėžę. Talpą reikia išplauti, kad joje neliktų tirščių pėdsakų. Palikus bent šiek tiek kavos tirščių, per keletą dienų pradės kauptis pelėsis. Pelėsio poros pasklis po visą kavos aparato sistemą. Išplovus kavos tirščių talpą jos pilnai neįstatykite į kavos aparatą. Tegu per jūsų atostogas talpa vėdinasi.

Išplaukite kavos ruošimo bloką
Jei jūsų automatinis kavos aparatas turi ištraukiamą kavos ruošimo bloką, išvykdami jį ištraukite, švariai po tekančiu vandeniu nuplaukite ir palikite jį šalia aparato vėdintis. Kavos ruošimo bloką į vietą įstatysite grįžę po atostogų. Pamiršus jį išplauti, grįžę galite būti nemaloniai nustebinti. Kavos aparate, kuriame buvo palikti kavos likučiai, gali apsigyventi kirmėlės.

Išplaukite capucino sistemą
Pieno, capucino sistema turėtų būti plaunama kasdien. Ypatingai vasarą, kai šilta ir šviečia saulė. Neplaunamoje pieno sistemoje pienas prarūgs, susidarys „kamščiai“, pienas neišsiplaks pakankamai arba neišsiplaks visai. Tad išvykstant atostogų, pirmiausia rankiniu būdu išplaukite pieno talpą, praplaukite pieno žarnelę, o paskui atlikite pilną valymo programą su specialiomis priežiūros priemonėmis. Išplovus capucino sistemą, neuždarykite jos iki galo, tegu vėdinasi.

Vandens talpoje nepalikite vandens
Jei kavos aparate, vandens talpoje liko vandens, būtinai jį išpilkite lauk, nepalikite vandens talpoje. Paliktas vanduo sužaliuos, pradės daugintis bakterijos. Jų poros pasklis po kavos aparato sistemą. Norėdami mėgautis skania ir kokybiška kava, kasdien vandens talpą pripildykite nauju, švariu vandeniu.

Kavos pupelių talpoje nepalikite kavos pupelių
Išvykstant ilgesnių atostogų ištuštinkite kavos pupelių talpą. Kavos pupelės yra maistas. Maiste, kuriame yra drėgmės ir šilumos, labai greitai apsigyvena bakterijos. Norėdami išvengti tokių nemalonumų, kavos pupelių talpą palikite visiškai tuščią. Jei tai pamiršite atlikti, grįžus būtinai pakeiskite kavos pupeles naujomis.

Atlikus visus šiuos žingsnius, jūsų švarus kavos aparatas ilsėsis kartu su jumis. O jums sugrįžus apdovanos jus skania ir kokybiška kava. Enjoy Meistrai pataria neišsigąsti jei po kelionės aparatas neprasiplaus. Kavos aparato sistema yra tuščia, ją reikia užpildyti vandeniu ir paleisti jį.
Gerų atostogų jums ir jūsų kavos aparatui!

Taip pat skaitykite...


 
 

Servisas

Operatyviai pašalinsime bet kokį Jūsų kavos aparato gedimą. Registruokite savo kavos aparatą į servisą