fbpx

Kaip tinkamai prižiūrėti ir valyti automatinį kavos aparatą

Tinkamas kavos aparato naudojimas ir kasdienė priežiūra padeda laiku pastebėti ir užkirsti kelią galimoms smulkioms problemoms, kurios ateityje gali sukelti rimtesnius gedimus ir brangiai kainuoti. O juk visai nesinorėtų kelioms dienoms likti be džiaugsmą keliančio kavos puodelio.

Kad turimas kavos aparatas tarnautų ilgai, svarbiausia laikytis kelių pagrindinių prietaiso higienos taisyklių. Vienos jų turėtų būti taikomos kasdien, kitos – pagal poreikį.

Kasdienė kavos aparato priežiūra
– Naudokite minkštą filtruotą vandenį. Iš čiaupo bėgantis vanduo yra vidutinio kietumo ir siekia 13-20 dH. Tad geriausia naudoti minkštą vandenį, kurio kietumas yra ne didesnis nei 5-6 dH. Taip ne tik tausosite įrangą, bet ir užtikrinsite geresnį kavos skonį.
– Reguliariai ir atsakingai valykite kavos aparato korpusą ir padėklą nuo nešvarumų. Kavos aparate palikti tirščiai ir pieno lašai skatina bakterijų kaupimąsi, kurios įtakoja pelėsio atsiradimą.
– Kasdien ištuštinkite ir išplaukite talpą, kuriame kaupiasi kavos tirščiai.
– Pasigaminus kavos su pienu, kaskart praplaukite pieno žarnelę. Joje greičiausiai kaupiasi bakterijos ir apsigyvena pelėsis.
– Jeigu jūsų kavos aparatas turi pieno talpą, išimkite ir išplaukite ją dienos pabaigoje.
– Į vandens talpą pilkite tik švarų, šaltą vandenį.

Nekasdienė kavos aparato priežiūra
– Bent kartą per savaitę išvalykite kavos piltuvėlį. Nevalomas piltuvėlis gali užsikimšti ir aparatas nustos gaminti kavą.
– Kas savaitę išvalykite kavos suspaudimo mechanizmą. Išjunkite aparatą, išimkite bloką,
– praskalaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite (išskyrus JURA kavos aparatus).
– Laiku nukalkinkite kavos aparatą.
– Laiku atlikite kavos aparato valymo programą. Valymo, nukalkinimo programas atlikite 1-2 dienų laikotarpyje nuo pranešimo atsiradimo.
– Kas dvejus metus kavos aparatui reikalinga techninė patikra ir profilaktika. Tai geriausiai patikėti atlikti profesionaliems specialistams.

Dažniausiai kavos aparatų gedimus sukelia netinkamas aparato naudojimas, valymas ir per maža ar per reta priežiūra. Šiuos darbus galite patikėti mums, Enjoy Meistrams, sau pasilikdami tik maloniausią dalį – mėgautis skaniu kavos puodeliu.

Taip pat skaitykite...


 
 

Servisas

Operatyviai pašalinami visi gedimai. Registruokite savo kavos aparatą į servisą