fbpx

Ką būtina žinoti apie kasdienę automatinių kavos aparatų priežiūrą bei valymą?

Tinkamas automatinio kavos aparato naudojimas leidžia kiekvieną dieną mėgautis kokybišku kavos puodeliu, o kasdienė jo priežiūra – laiku pastebėti galimas problemas bei gedimus ir užkirsti jiems kelią. 

Kad turimas kavos aparatas tarnautų ilgai, svarbiausia laikytis kelių pagrindinių prietaiso higienos taisyklių. 

Kasdienė kavos aparato priežiūra:

  • Naudokite minkštą filtruotą vandenį. Naudojant vandenį iš čiaupo, prietaiso dalys greičiau apkalkėja. Kalkės gadina kavos skonį bei gali užkimšti nedidelius prietaiso vamzdelius. Dėl šios priežasties, kavos virimui tinkamiausias yra distiliuotas arba filtruotas vanduo – jis padės sulėtinti kalkių ir kitų nuosėdų susidarymo procesą. Kavos aparatų gamintojai rekomenduoja naudoti 4 dH kietumo vandenį. 
    Žinoma, jei jūsų prietaisas turi vandens filtrą, tuomet galima naudoti ir vandenį iš čiaupo. Tokiu atveju tereiks pasirūpinti tinkama vandens filtro priežiūra.
  • Reguliariai ir atsakingai valykite kavos aparato korpuso ir padėklo nešvarumus.  Kavos aparate palikti tirščiai ir pieno lašai skatina bakterijų, skatinančių pelėsio atsiradimą, kaupimąsi.
  • Kasdien ištuštinkite ir išplaukite talpą, kurioje kaupiasi kavos tirščiai. Jeigu kavos tirščių nepašalinate ilgiau nei 3 dienas, dėl susidariusios drėgmės, tirščių  bei vandens talpose atsiranda pelėsis. Sujudinus atsiradusio pelėsio sporas, jos akimirksniu pasklinda po visą vidinę kavos aparato sistemą. Išgėrus kavos su esančiomis pelėsio sporomis, gali sukilti kvėpavimo takų sutrikimai, taip pat virškinamo trakto problemos, pasireiškiančios pvz. pilvo pūtimu. Apie susikaupusį pelėsį, signalizuoja pakitęs kavos skonis ir kvapas.
  • Jei ruošiate kavą su pienu, kaskart išplaukite pieno žarnelę – joje greičiausiai kaupiasi bakterijos ir apsigyvena pelėsis.
  • Jeigu jūsų kavos aparatas turi pieno talpą, dienos pabaigoje išimkite ir išplaukite ją. 
  • Į vandens talpą pilkite tik švarų, šaltą vandenį.

Dažniausiai automatinių kavos aparatų gedimus sukelia netinkamas aparato naudojimas, valymas ir nepakankama priežiūra. Kad prietaisas tarnautų ilgai, jo higienos darbus galite patikėti mums – Enjoy Meistrams – sau pasilikdami tik maloniausią dalį – mėgautis skaniu kavos puodeliu.

Taip pat skaitykite...


 
 

Servisas

Operatyviai pašalinsime bet kokį Jūsų kavos aparato gedimą. Registruokite savo kavos aparatą į servisą